Chelsea
-
Price: £278.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Chelsea
- Availability: In Stock
Chelsea is a stunningly beautiful dynamic style that falls straight to the shoulders showing off a striking profile that is sure to turn heads.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament Top, Lace Front |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Iced Platinum |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 6.5-7" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 13"-13.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 10"-12" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 129-134 grams |
| Hair Length | |
| Hair Length | 6.5"-12.5" |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |