Reese Large cap
-
Price: £162.50
- Brand: Noriko
- Product Code: Reese Large cap
- Availability: In Stock
With its sensational shattered layers and face-framing fringe, the Reese large breathes new life into your medium length style. The breezy, piecey texture pumps up the volume so your hair is full of bounce and body.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Wefted |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Red Brown |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 4.1" (10.5cm) |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 5.7" (14.5cm) |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 4.9" (12.5cm) |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 85g |
| Hair Length | |
| Hair Length | Bob |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Large |