Billie
-
Price: £173.50
- Brand: Noriko
- Product Code: Billie
- Availability: In Stock
Billie is a short layered style with a natural looking texture. The layers help to create volume and movement, particularly around the crown, sides and back. It has a soft feathered fringe that frames the face.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Wefted |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Marble Brown R |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 1.4" (3.5cm) |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 3.5" (9cm) |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3.5" (9cm) |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 65.2g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |