Tori (Hairworld)
-
Price: £141.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Tori
- Availability: In Stock
Tori is a chic, short style with a modern, layered cut. It features a softly tapered nape, side swept fringe and gentle volume at the crown, creating a flattering silhouette that frames the face.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Lace front, Wefted base |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Main image -Rich Coffee Bean 26H |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 1 1/4 - 2 1/4" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 4" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3 - 5 1/4" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 68g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |