Talliah
-
Price: £165.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Talliah
- Availability: In Stock
Talliah is a short, layered bob cut with a tousled, textured finish. It has gentle waves and soft, feathered end that create natural, movement and volume.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament Parting |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Burnt Cinnamon |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 1 3/4" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 3 3/4-6" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3-4" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 71g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |