Codi
-
Price: £307.50
- Brand: Amore
- Product Code: Codi
- Availability: In Stock
Codi is a stunning angled bob style, with a natural looking tapered-in nape and a face-framing side swept fringe.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament top |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Macadamia LR |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 1.75" (4.5cm) |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 7.5" (19cm) |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 5.75" (14.5cm) |
| Hair Length | |
| Hair Length | Bob |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |