Jamie
-
Price: £110.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Jamie
- Availability: In Stock
Jamie has an open wefted top with a central soft lace panel for support. The front hairline has a velvet band that gives ultimate comfort on the scalp.
It is an easy to wear style and very lightweight.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Wefted |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | 12/26R |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 2" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 3.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 2.75" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 50g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |