Perrie
-
Price: £216.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Perrie
- Availability: In Stock
Perrie is an easy to wear style with feathery layers giving volume where needed. Wispy layering at the sides and fringe gently frames the face and the shorter layers at the back flick nicely in the nape. Perrie can be dressed up or dressed down, the choice is yours.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament Part, Lace Front |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Vanilla Bean |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 3" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 3.5"-6.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 4.5"-5.5" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 75-77 grams |
| Hair Length | |
| Hair Length | 3"-6.5" |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |