Layla (Hairworld)
-
Price: £285.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Layla (Hairworld)
- Availability: In Stock
Layla is a gorgeous long beach wave style that just oozes class. Long layers just tumble down creating a cascade of waves. Wear casual by day or go for a glamorous evening look, Layla will look simply stunning.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament Top, Lace front |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Candy Blonde |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 11" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 10"-12.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 7"-10" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 121-126 grams |
| Hair Length | |
| Hair Length | 7"-12.5" |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |