Cara
-
Price: £275.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Cara
- Availability: In Stock
What’s not to love about Cara with so many different layer lengths that all fall together resulting in a very chic tousled look. The feathery fringe may be swept over to the side and the longer layers at the sides add to Cara’s stunning profile
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament Top, Lace front |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Iced Platinum |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 3" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 4-5.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3-4" |
| Dimensions: Hair Length | |
| Dimensions: Hair Length | 3-5.5" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 62-64 grams |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |