Angelica Large cap
-
Price: £227.00
- Brand: Noriko
- Product Code: Angelica Large cap
- Availability: In Stock
Angelica is a glamorous, long layered wig that offers luxurious volume and flowing movement. This wig features a large cap.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Wefted |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Toasted Brown |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 15.7" (40cm) |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 16" (40.5cm) |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 7.9" (20cm) |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 189g |
| Hair Length | |
| Hair Length | Long |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Large |