Alva
-
Price: £233.50
- Brand: Noriko
- Product Code: Alva
- Availability: In Stock
The Alva is a sleek, modern bob-style wig with soft, feathered ends and a fringe, offering a chic and polished look.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Featherlight machine made |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Red Brown |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 3.9" (10cm) |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 9.4" (24cm) |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3.9" (10cm) |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 105-110g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |