Abbie
-
Price: £123.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Abbie
- Availability: In Stock
Abbie is a short, stylish synthetic wig designed for a natural look. It features a petite sized, wefted base. Available in a variety of colours. This wig proves a chic and effortless style suitable for everyday wear. The colour shown in the image is 12/26R, a warm, hightlighted blonde shade.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Wefted |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | 12/26R |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 1 1/4" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 3.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3 1/4" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 55g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Petite |