Emily (Hairworld)
-
Price: £127.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Emily
- Availability: In Stock
Emily features a short, softly layered style with gentle curls and volume throughout, giving it a natural and elegant look.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Wefted |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | 14/24H |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 3" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 3" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 2.5" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 64g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Petite |