Faith (Hairworld)
-
Price: £165.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Faith
- Availability: In Stock
Faith is a medium-length style with layers and a full fringe.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament parting |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | 6H Main image Burnt Cinnamon |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 11" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 9.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3.5" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 135g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |