Fern
-
Price: £239.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Fern
- Availability: In Stock
Fern is a short, layered style with a feathered fringe that frame the face and has a slightly tousled texture.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament top, lace front |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Blonde- 16H Brunette- Burnt Cinnamon |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 2.5" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 4.5" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 4" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 61g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |