Infinity
-
Price: £215.00
- Brand: Inspired Collection
- Product Code: Infinity
- Availability: In Stock
Poker straight layers which just skim the shoulder blades and an expertly cut fringe define Infinity - a contemporary style which looks salon styled. The Monofilament top allows you to part the hair in any direction whilst the deluxe Lace Front and Wefted base ensure optimum comfort. Also available in mini-petite.
Please note Cayenne Mist (G29) not available in mini petite.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament part, lace front, wefted base |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Pecan Mist G12 |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 5.5" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 4" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 7.5" |
| Hair Length | |
| Hair Length | Shoulder |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Petite & Mini Petite |