Breezy Wavez
-
Price: £164.00
- Brand: Muse
- Product Code: Breezy Wavez
- Availability: In Stock
Get the carefree, breezy beach waves of your dreams with Breezy Wavez. This choppy, heat-friendly wig gives you natural-looking choppy waves with a lightweight feel.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Wefted |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Smokey Forest |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 6.5" (16.51cm) |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 9" (22.86cm) |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 4" (10.16cm) |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 114g |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average Size cap |