Cleo
-
Price: £255.00
- Brand: Hairworld UK
- Product Code: Cleo
- Availability: In Stock
Cleo is a stylish and sophisticated short bob with soft layers that provide a natural and elegant look. Featuring a sleek design with subtle volume, it frames the face beautifully and is perfect for everyday wear or special occasions.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Mono Top |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | 16H |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 1 3/4" |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 6 1/4" |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 3 3/4" |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 65g |
| Hair Length | |
| Hair Length | Short |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Petite |