Emily (Amore)
-
Price: £296.50
- Brand: Amore
- Product Code: Emily (Amore)
- Availability: In Stock
A classic and classy face-framing short bob with a fringe and a tapered nape.
| Cap Construction | |
| Cap Construction | Monofilament top |
| Colour Shown | |
| Colour Shown | Honey Wheat |
| Dimensions: Nape | |
| Dimensions: Nape | 2.25" (5.75cm) |
| Dimensions: Crown | |
| Dimensions: Crown | 6" (15cm) |
| Dimensions: Fringe Length | |
| Dimensions: Fringe Length | 4" (10cm) |
| Dimensions: Weight | |
| Dimensions: Weight | 68g |
| Hair Length | |
| Hair Length | Bob |
| Hair Type | |
| Hair Type | Synthetic |
| Size | |
| Size | Average |